Watch misni sdedn nises

Czy zaakceptujesz 70% wyższy rachunek za prąd w 2024?

  • listopada 10 2023
  • pzd

Zamrożenie cen energii i wprowadzenie limitów zużycia dla gospodarstw domowych w 2023 roku było pewnego rodzaju grą. Problem cen energii został odsunięty w przyszłość. Co zatem czeka nas w 2024?

Mechanizmy mrożenia cen energii, które były zaplanowane do końca 2023 roku, są teraz poddawane analizie. Jeśli te mechanizmy zostaną wycofane, koszty energii elektrycznej dla gospodarstw domowych mogą gwałtownie wzrosnąć już w styczniu 2024 roku. Według szacunków Forum Energii, ten wzrost może sięgnąć aż 68%.  Wiadomo, że skumulowane podwyżki dosięgną nas wszystkich zatem znaczenie alternatywnych źródeł energii, takich jak gazyfikacja biomasy, w rozwiązaniu problemów związanym z kosztami energii będzie coraz większe. Chyba nikt nie ma już wątpliwości, że bezmyślne działania polskich polityków niszczących polski przemysł energetyczny bazujący na węglu uderzą nas dość mocno po kieszeni. Poniżej wykres obrazujący ceny energii elektrycznej w 2022 roku, zamrożone ceny w 2023 oraz przewidywany wzrost cen w 2024 roku.

Źródło Rzeczpospolita https://energia.rp.pl/ceny-energii/art39357401-jak-odmrozic-ceny-pradu-bez-ich-mocnego-skoku

W obliczu prognozowanych wzrostów cen energii elektrycznej, gospodarstwa domowe oraz przedsiębiorstwa na pewno odczują obciążenia finansowe. Według ekspertów z Forum Energii, gospodarstwa domowe o średnim zużyciu na poziomie 2000 kWh mogą spodziewać się nawet 68% wzrostu cen w przypadku odmrożenia cen energii elektrycznej. Dla nas to wyraźny sygnał, że istnieje potrzeba poszukiwania alternatywnych źródeł energii oraz metod, które pozwolą ograniczyć koszty.

Gazyfikacja biomasy czyli prąd uzyskiwany z drewna staje się coraz bardziej atrakcyjną opcją, pozwalającą na produkcję energii z biomasy w przystępnej cenie, nawet od 10-20 groszy za 1 kWh lub jeszcze taniej w przypadku wykorzystania własnej biomasy. To  podejście daje możliwość nie tylko obniżenia rachunków za energię, ale także zwiększenia niezależności energetycznej.

Dla gospodarstw domowych z pompą ciepła lub ogrzewaniem elektrycznym gazyfikacja drewna za pomocą naszego gazyfikatora miniOpec+ może być wyjątkowo korzystną inwestycją. Tania i łatwo dostępna energia to klucz do utrzymania naszego poziomu życia ale również możliwość większa konkurencyjność polskich przedsiębiorstw i produktów. 

Wracając do tematu podwyżek cen energii, otóż rządzący mają kilka pomysłów. Wszystkie są tak samo złe ale stworzą iluzję pozornej poprawy. Jeden z nich to bon energetyczny dla ‘najbiedniejszych’. Rozpatrywana jest również podwyżka w kilku etapach 40% oraz kolejna 30%. Moja ulubiona opcja to taryfy dynamiczne czyli tańszy prąd w czasie kiedy nikt go nie potrzebuje.  Wszystkie te działania mają uśpić naszą czujność i zamaskować ten drastyczny wzrost cen energii. 

Na głupotę nie ma rady, my możemy tylko ze swojej strony działać i odizolować się od państwowego systemu kontroli cen. Innymi słowy, korzystajmy z sieci jeżeli nam się to opłaca a jeżeli nie, wówczas musimy mieć własne źródło energii. Dla jednych to będzie fotowoltaika dla innych magazyn energii a dla tych którzy potrzebują energii niezależnie od pory dnia lub roku będzie to gazyfikator. 

Jedno jest pewne odmrożenie cen energii może dosłownie zamrozić nasze domy i aktywność gospodarczą. Niestety nie ma już dobrych rozwiązań. Wraz z podpisaniem przez polski rząd szkodliwych zobowiązań dotyczących redukcji dwutlenku węgla oraz odejścia od paliw kopalnych(zarówno poprzednia ekipa ja i ostatnia ekipa dostaje małpiego rozumu po wyjeździe za Odrę i podpisuje dosłownie wszystko co im podsuną europejsy z Brukseli) cena prądu z sieci będzie konsekwentnie wzrastać.

Dla tych, którzy są zdeterminowani coś zmienić zapraszamy do kontaktu. Wiemy, że nasz gazyfikator to tylko początek mini rewolucji, która odbywa się w ukryciu pod grubą warstwą politycznej propagandy.

Leave your thought here