Watch misni sdedn nises

miniOpec+ w Akcji: Zastosowania i Scenariusze Przyszłości

  • września 12 2023
  • pzd

W dzisiejszych czasach miniOpec+ stał się nie tylko innowacyjnym urządzeniem, ale także rozwiązaniem, które znajduje zastosowanie w różnych projektach i scenariuszach. Oto kilka przykładów wyjątkowo atrakcyjnego i korzystnego użycia gazyfikatora miniOpec+

  1. Źródło energii dla domu offgrid: Wielu właścicieli domów postanowiło zainwestować w miniOpec+ jako jedno z głównych źródeł energii elektrycznej i ciepła dla swojego domu. Dzięki temu mogą produkować własną energię z biomasy, co pozwala na obniżenie rachunków za prąd i ogrzewanie. miniOpec+ jest łatwy w obsłudze i może działać niezależnie od tradycyjnych dostawców energii. W ostatnich miesiącach zaobserwowaliśmy zmianę wśród osób poszukujących rozwiązań na swoje potrzeby energetyczne. Wiele osób chce się odłączyć się od wyjątkowo słabo działających i drogich operatorów sieci energetycznej takich jak Tauron lub Energa. Gazyfikacja z pomocą miniOpec+ to nie tylko tania energia ale również energia dostępne niezależnie od pory dnia lub roku. Możliwość produkcji prądu z własnych zasobów to klucz do niezależności energetycznej.

  2. Gospodarstwa Rolne i Sadownicze: W sektorze rolnictwa miniOpec+ może być wykorzystywany do zasilania pomp wodnych, systemów nawadniających, suszarni lub chłodni. To doskonałe rozwiązanie dla gospodarstw, które chcą być bardziej niezależne energetycznie i jednocześnie obniżyć koszty swojej działalności. Wyzwaniem w gospodarstwach jest dość duże zapotrzebowanie na energię. Duży plus w tym scenariuszu to zazwyczaj łatwo dostępne lokalne pokłady biomasy w postaci lasów, olszyn lub drewnianego odpadu.

  3. Ośrodki Wypoczynkowe i Kempingi: miniOpec+ może być również używany w ośrodkach wypoczynkowych i na kempingach jako źródło energii do oświetlenia, ogrzewania wody czy zasilania sprzętu kuchennego. To alternatywa dla tradycyjnych generatorów prądotwórczych działających na olej napędowy lub benzynę. To również opcja dla tych, którzy mają ogrzewanie elektryczne w pensjonatach a wzrost cen energii spowodował nieopłacalność wynajmu 2 lub 3 pokoi w 12 pokojowym pensjonacie ze względu na koszty energii elektrycznej. W czasie sezonu zimowego możemy uruchomić gazyfikator i korzystać z energii na bieżąco lub magazynować ją w bankach energii.

  4. Małe Przedsiębiorstwa: W niektórych małych przedsiębiorstwach miniOpec+ jest wykorzystywany jako główne źródło energii. Może to obejmować warsztaty czy małe zakłady przemysłowe. Dzięki temu przedsiębiorstwa te mogą obniżyć koszty energetyczne i bardziej kontrolować swoją produkcję. Ogromną rolę odgrywa tutaj koszt pracy energochłonnych urządzeń wykorzystywanych np. w produkcji peletu lub mebli. W tym wypadku odpad z produkcji może trafić prosto do gazyfikatora.

  5. Ogólne zastosowania Off-Grid: miniOpec+ jest idealnym rozwiązaniem w miejscach, gdzie brak dostępu do tradycyjnych źródeł energii, takich jak obszary wiejskie czy tereny oddalone od sieci energetycznych. Może dostarczać niezbędne źródło energii w odległych zakątkach gdzie fotowoltaika nie jest opcją(np tereny leśne). Większość aktywności będzie wymagała posiadania agregatu spalinowego więc użycie gazu drzewnego jako paliwa redukuje koszty całego systemu.

PZD Instagram 2023 1080 x 1350 Use Cases

Poza powyższymi komercyjnym zastosowaniem miniOpec+ mamy również plan na projekty edukacyjne na bazie miniOpec+. Chcemy aby urządzenie było używane w projektach edukacyjnych i badawczych, szczególnie na uczelniach wyższych. Studenci i badacze mieliby możliwość eksperymentowania z gazyfikacją i badaniem jej efektywności w różnych zastosowaniach.

To tylko część ogromnej liczby dostępnych scenariuszy pokazujących wszechstronność zastosowania miniOpec+ i jego zdolność do dostarczania energii w różnych warunkach. Gazyfikator nie tylko pomaga obniżyć rachunki za prąd, ale także przyczynia się do zwiększenia niezależności energetycznej, zwiększenia konkurencyjności oraz zmiany sposobu myślenia o energii. Wszystkim, którzy nie czytali naszych poprzednich wpisów przypominamy, energii nie powinniśmy oszczędzać ale z niej korzystać i zwyczajnie jej nie marnować.

Chyba każdy z nas może wyobrazić sobie jak zwiększą się nasze możliwości rozwoju kiedy posiada w domu mini elektrownię, która z łatwością może obsłużyć nasze potrzeby energetyczne.

Leave your thought here